Floorpan - Trend Meşe

 
 
   
Ürün Adı Floorpan - Trend Meşe
Ürün Kodu GP0018
 

Kalınlık :8 Mm

Uzunluk :1295 Mm

Genişlik :190 Mm

Yüzey :Timberland Yüzey

Yüzey Kalitesi : En-13329 Ac-3 31.Sınıf

Kullanım Sınıfı :Konut + Ticari Zeminler

Hdf :E-1 Kalite Standart

Adet/Paket :8 Plaka

M2/Paket :1,968 M2

Ağırlık/Paket :15 Kg

Kilit Sistemi :Valinge Kilit Sistem

Menşei :Türkiye

Üretici:Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi A.Ş.

Garanti :10 Yıl Konut1. Overlay: Üstün nitelikli, aşınmaya ve çizilmeye dayanıklı yüzey koruyucudur.
2. Dekor Kağıdı: Parlak görünümü etkileyici, gözenekleri doğal görünümlüdür.
3. HDF : E1 normuna göre üretilmiş, sağlam, yüksek basınca karşı dirençli taşıyıcı levha.
4. Balans Kağıdı: Nem ve çarpılma önleyici.

Floorpan Döşeme işlemi

1- Zemin elemanlarından herhangi bir hasar/kusur olup olmadığını kontrol ediniz. Zemin elemanlarında yay ve kanalın ne olduğunu inceleyiniz (bakınız Resim 1). İlk sırayı odanın sol köşesinden elemanın her iki yay tarafı (bakınız Resim 2) duvara bakacak şekilde döşemeye başlayınız. Döşeme işlemine başlarken duvarla mesafeyi sağlayan mesafe koruyucularını monte ediniz (bakınız Resim 3). Yeni döşenecek elemanı yukarıdan eğik tutarak döşenmiş elemanın bağlantı mekanizmasına yerleştiriniz ve daha sonra zemine düz olarak oturacak şekilde yere indirerek tüm kaplama elemanlarını birleştiriniz (bakınız Resim 3-1´den 3-3´e kadar.)

2- İlk sıranın son elemanı üzerinde gerekli uzunluğu işaretleyiniz (yayları birbirine bakacak şekilde koyunuz) ve fazla gelen kısmı kesiniz. Birinci sıranın kaplama elemanından arta kalan parça en az 200 mm uzunlukta ise ikinci sıranın döşenmesine bu parça ile başlayınız. Tüm diğer sıralarda da aynı şekilde bir önceki sıranın arta kalan kaplama paneliyle başlanır. Dikkat! Kenar birleşmeleri en az 200 mm kaydırmalı olarak gerçekleştirilmelidir. Fabrika çıkışlı eğri bir kenarı ve/veya özel
desene (örn. dekor fayans) sahip ürünlerde eğri kenara ve/veya desene göre eşit oranda kaydırmaya dikkat ediniz.

3- İlk sırayı döşedikten sonra ikinci sıraya ilk sıranın arta kalan parçasıyla veya eğri kenara ve/veya desene uyum sağlamış eleman parçasıyla başlayınız. Bunun yayını birinci sıranın birinci elemanın çıkık duran alt dudağına yerleştiriniz (bakınız Resim 4) ve tüm sıra döşenene kadar kalan diğer panelleri dar kenarlarından - yukarında açıklandığı gibi (bakınız Resim 5 ve6) birleştiriniz. Sonra bu sıra panellerinin tüm dar kenarları birbirine doğrultulmuş ve birleştirilmiştir. Şimdi birinci paneli veya panel kesitini hafifçe kaldırınız ve bunu uzunlamasına kenarından birinci sırayla birleştiriniz. Sıranın tamamı bir önceki sırayla tamamen birleşene kadar bu işlemi tekrarlayınız (bakınız Resim 7 ve 8). Bu sırada dar kenarlar boyunca panellerde artık bir kayma olmamasına dikkat ediniz.

4- Artık eleman eleman, sıra sıra döşeme yapabilirsiniz.

5- Son eleman sırasını işaretlemek için, döşenecek olan kaplama elemanını sondan bir önceki sıranın tam üstüne koyunuz. Artan bir panel parçasıyla (eleman genişliği + kenar derzi genişliği) duvar kontürü önceden belirlenen bir mesafede kaplama elemanına aktarılabilir.